категорії: блоґ-запис

Пригоди DVA в Україні: на кордоні

теґи: Вінниця, Україна, Чехія, два, кордон, чеська культура

Гурт DVA Українські прикордонники обшуковували їх машину більше двох годин, вони цікавились дивними інструментами, пробували на них зіграти та почали вже розбирати автомобіль «на сувеніри»...

Нагадую, що я описую подорожі гурту DVA Україною, оскільки маю неймовірну нагоду бути свідком їх туру просторами наших країв. Всі тексти ви можете почитати на головній блогу, про тур – в новині.

На українському кордоні – все дуже звично для нас і не до кінця зрозуміло для чехів. Вони добре усвідомили, що значить – не дати хабара нашому митнику. Будучи свідком того, як до «будочок» на україно-румунському кордоні переважно румуни заносять документи з вкладеними всередину папірцями, DVA не виконали цього обряду, тож «підлягали» детальному обшуку.  

Під час обшуку виявилось, що оригінал номеру кузова митники побачити ніяк не зможуть, бо він знаходиться в багажнику, де зараз вмонтований газовий балон. Знайшли лише копію – наклейку в салоні. І... продовжили пошук.  

П’ятеро митників старанно розглядали кожну дрібничку автомобіля і вже почали відкручувати деталі кузова, щоб перевірити, чи часом не там знаходиться серійний номер. Як один з митників додумався – здійснив спроби демонтажу газового балону. Ян, один з DVох, помітивши це серйозно занервував і переконав його – краще не слід цього робити.  

Минала друга година обшуку. Митники вже детально познайомились з усіма інструментами гурту. Заповажали Бару, одну з DVох, – за те, що вона, тендітна дівчина – грає на саксофоні. Ян каже, що за ці дві години вони майже стали їх фанатами.   В цей час ми у Вінниці поставили свічечку, що ж ще могло допомогти їм? І коли вже обшукувати в машині було нічого, їх розгледіли майже під мікроскопом, вони вже майже змирились з тим, що доведеться повертатись машиною назад і їхати в Україну на потязі...  

Як раптом – їм віддають документи і кажуть – гаразд, можете їхати.   

І от – вони вже у Вінниці, шлях від кордону подолано теж успішно – кожні 15 кілометрів вони бачили патруль ДПС, у зв’язку з цим в них виникло цілком логічне запитання – а чи нічого не трапилось в нашій країні? Що роблять патрулі в 4 годині ночі? За 10 годин відбудеться перший в Україні концерт, але все ще не зрозуміло, що ж робити з серійним номером кузова на виїзді з України? І чи не доведеться лишити машину в подарунок і продовжити тур у Польщі – пішки?